HVIEZDY


Na Seminári rakúskej ekonómie sme v minulosti privítali celý rad hviezd ekonomického neba. Tu sú tie hlavné:

Je profesorom ekonómie na Trinity College (Connectitut, USA). Je prezidentom American Institute for Economic Research a editorom Journal of Private Enterprise. Napísal dve knihy (Private Governance: Creating Order in Economic and Social Life, Oxford University Press) a viac ako 70 vedeckých článkov a policy štúdií. Je častým hosťom televíznych diskusií, objavuje sa napr. aj na CBS, FOX, CNBC, CNN, Headline News, NPR, či MTV. Píše pravidelné stĺpčeky pre Wall Street Journal a podľa Rise Global je 77. najvplyvnejším ekonómom sveta.
  Dr. David Lipka
David Lipka získal titul Ph.D. z ekonómie na Vysokej škole ekonomickej v Prahe (VSE). Pracoval na oddelení inštitucionálnej ekonómii na VSE od roku 2006 a predsedal mu od roku 2009. V roku 2013 nastúpil do Anglo-American University ako dekan školy medzinárodných vzťahov a diplomacie. Od roku 2015 pôsobí ako viceprezident pre študentské záležitosti.
Názov prednášky: Liberalism and its enemies
 Prof. Lawrence H. White Prof. Lawrence H. White

Po štúdiu na Harvarde a University of California učil na univerzitách v St. Louis, New Yorku a v Georgií. Momentálne pôsobí ako profesor na George Mason University v USA. Je najvýznamnejším žijúcim odborníkom na slobodné bankovníctvo a popredným kritikom Federálneho rezervného systému. Seminár navštívil v roku 2014.

 Dr. Tom G. Palmer Dr. Tom G. Palmer

Viceprezident Atlas Network a senior fellow jedného z najvýznamnejších svetových think tankov, amerického Cato Institute. Prednášal po celom svete, vrátane exotických krajín ako Afganistan, či Severná Kórea. Je autorom piatich kníh a veľkého množstva článkov. Seminár navštívil v roku 2011.

 Dr. Daniel J. Mitchell Dr. Daniel J. Mitchell

Pracoval ako expert na dane pre Heritage Foundation. Momentálne je senior fellow na americkom Cato Institute. Je popredným svetovým odborníkom na efekty zdaňovania a rovnú daň. Seminár navštívil v roku 2012.

 Prof. Philipp Bagus Prof. Philipp Bagus

Vyučuje na Universidad Rey Juan Carlos v Madride. Venuje sa najmä monetárnej politike a Eurozóne. Je autorom bestselleru Tragédia Eura, ktorý vyšiel v 14 prekladoch po celom svete. Seminár navštívil v roku 2010.

 Dr. Alexander Fink Dr. Alexander Fink

Pracuje pre Institute for Economic Policy na University of Leipzig. Venuje sa ekonomickej histórii Hansovných miest, sociálnym konktraktom v spoločnosti, či slobodnému bankovníctvu. Seminár navštívil v roku 2013.

 Prof. Josef Šíma

prof. Ing. Josef Šíma, Ph.D.

Je rektorom vysokej školy CEVRO Institut, šéfredaktor odborného časopisu New Perspectives on Political Economy, preložil viac ako desať kníh, ako pedagog sa venuje najmä ekonomickým a hospodársko-politickým témam.

Prihláste sa