Powering Security v Bruseli

V sídle Freiedrich Naumann Foundation Europe v belgickom Bruseli prebehla panelová diskusia na tému energetickej únie, s dôrazom na bezpečnosť zásobovania plynom.

Powering Security v Bruseli

Diskusie sa zúčastnili zástupca INESS Martin Vlachynský, prezident litovského inštitútu LFMI Žilvinas Silenas, Stefan Moser z DG Energy, Európska komisia a Marco Giuli, analytik European Policy Centre. Moderátorom bol Hendrik Kafsack z Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Martin Vlachynský obhajoval argument, podľa ktorého je najlepším mechanizmom na zdieľanie zásob plynu v prípade krízy cenový mechanizmus, ktorý zabezpečí alokáciu plynu pre tie činnosti, ktoré sú hospodársky najdôležitejšie.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards