Zákaz nedeľného predaja: Koalícia sa nevie zhodnúť, experti hovoria o veľkých stratách

Noviny.sk uverejnili článok s vyjadrením Martina Vlachynského k zákazu nedeľného predaja. 20. 05. 2020.

Zákaz nedeľného predaja: Koalícia sa nevie zhodnúť, experti hovoria o veľkých stratách

A zatiaľ čo politikov vo vnútri koalície ešte zrejme čaká veľká názorová búrka, experti v tom majú jasno. Obchodníkom sa po koronakríze chystá druhá poriadna facka. "Baviť sa o tom, že teraz im ešte priložím, že ich zavriem na sedminu predajného času a na jeden deň v týždni naviac je podľa mňa až ekonomicky nebezpečné aby sme to testovali," vyjadril sa Martin Vlachynský, analytik INESS. Diskusia o zákaze nedeľného predaja sa v spoločnosti objavuje pravidelne už niekoľko rokov. A zatiaľ čo takejto zmene naklonení politici zväčša argumentujú zaslúženým oddychom pre zamestnancov, ekonómovia hovoria o veľkých stratách. "Bude nasledovať zníženie tržieb, obchod bude musieť prepúšťať, pretože tí ľudia tam nebudú musieť pracovať v nedeľu a môže to znamenať aj to, že ľudia, ktorí odkladali nákupy budú ich doháňať napríklad v zahraničí," pokračoval Vlachynský, analytik INESS.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards