Volkswagen v Bratislave chystá novú zmenu

Martin Vlachynský sa pre Finweb vyjadril k šrotovnému. 18. 05. 2020.

Volkswagen v Bratislave chystá novú zmenu

Niektoré európske krajiny v záujme o rast dopytu po vozidlách začali hovoriť o ekobonuse, ktorý poznáme ako šrotovné. „To znamená výmenu starších vozidiel za nové ekologické vozidlá s prispením zo strany štátu,“ uviedol pre HN generálny sekretár Zväzu automobilového priemyslu Ján Pribula. So šrotovným však nesúhlasí ani samotný šéf hospodárstva Richard Sulík či analytici. „Je to ekvivalent podpálenia mesta s cieľom podporiť stavebníctvo – žiadna hodnota nevzniká, naopak, hodnota (jazdené autá, ktoré sú ľudia ochotní používať) sa ničí a bohatstvo spoločnosti klesá,“ konštatuje analytik INESS Martin Vlachynský.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards