Vláda schválila preplácanie časti nájmov. Sulíkov rezort počíta so sumou 200 miliónov

Radovan Ďurana sa pre Finweb vyjadril k preplácaniu nájomov. 04. 06. 2020.

Vláda schválila preplácanie časti nájmov. Sulíkov rezort počíta so sumou 200 miliónov

Presne ako politici očakávali, štvorročný splátkový kalendár sa podnikateľom nepozdáva. „Nevidíme na to dôvod,“ myslí si Nicola Perucconi z firmy Nepi Rockcastle, ktorá spravuje Auparky. Chceli by, aby toto obdobie zostalo na dohode medzi zmluvnými stranami. Vzniká teda otázka, či štyri roky nie sú až tak prísne nariadenie, že by sa firmy rozhodli kontrovať mu napríklad aj ústavnou žalobou.

Vláda túto možnosť priznáva. „Podľa názorov našich expertov by to malo byť ešte v poriadku,“ myslí si Sulík. „Je otázne, či je to dostatočná kompenzácia pre prenajímateľov,“ myslí si analytik INESS Radovan Ďurana. Viacerí právnici totiž podľa neho tvrdia, že štát má povinnosť kompenzovať straty obom stranám.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards