Viac ľudí v reštauráciách, menej rúšok na ulici

Róbert Chovanculiak sa pre Pravdu vyjadril k stavu ekonomiky. 03. 06. 2020.

Viac ľudí v reštauráciách, menej rúšok na ulici

Zdá sa tak, že nákaze sme sa vyhli, no ekonomika kolabuje. Veľa napovie medziročný prepad za prvý štvrťrok o 3,9 percenta. Ten bol najvyšší spomedzi krajín únie, upozorňuje analytik spoločnosti Iness Róbert Chovanculiak. Rozbeh našej ekonomiky brzdí podľa neho aj dlhé uvoľňovanie. Čo sa dá čakať tento rok? „Tipujem, že to bude horšie, než očakáva priemerný človek alebo priemerný slovenský politik. Ľudia budú negatívne prekvapení," hovorí Chovanculiak. Rátať podľa neho treba s prepadom výkonu ekonomiky aj s prudkým rastom nezamestnanosti. Návrat k číslam rastu z vlaňajška, keď už ekonomika začala spomaľovať, je podľa neho vo hviezdach.

Celý článok vyšiel v tlači.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards