Veľké firmy kritizujú vládny balíček

Martin Vlachynský sa pre TA3 vyjadril k podpore podnikateľov. 30. 03. 2020.

Veľké firmy kritizujú vládny balíček

Martin Vlachynský, analytik INESS (telefonát): "Na jednej strane je tam tá pomerne dosť umelá hranica pomoci firiem, ktorá samozrejme nedáva nejakú ekonomickú logiku, na strane druhej už tak tá suma toho balíčku je skutočne gigantická. A my si musíme uvedomiť, že tu už sa bavíme o tom, aby prežili slovenské verejné financie."

Michaela Lovásová: "Aj analytici hovoria o tom, že podnikateľov čakajú náročné časy, keďže pandémia môže trvať mesiace a štátna pokladnica nie je bezodná, firmy sa len na vládu podľa nich spoliehať nemôžu."

Martin Vlachynský (telefonát): "Treba sa pripraviť na to, že ten dopad na tie firmy bude a nedá sa mu vyhnúť. Na Slovensku sa bude prepúšťať, bude stúpať nezamestnanosť a budú stagnovať alebo klesať mzdy."

Celú reportáž si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards