Umelá inteligencia už namaľuje obraz či napíše esej

Týždenník Slovenka uverejnil dňa 13.2.2023 komentár analytika Róberta Chovanculiaka k využitiu umelej inteligencie v školstve.

Umelá inteligencia už namaľuje obraz či napíše esej

Ako uviedol, umelá inteligencia sa bravúrne popasovala s maturitným slohovým zadaním zo slovenčiny na tému Základný zdravotnícky výcvik by mal byť povinný, formou diskusného príspevku. 

Róbert Chovanculiak, INESS: 

"Dodržala všetky parametre, ktoré má diskusný príspevok obsahovať – krátky úvod, vyargumentovaný postoj aj protiargumenty oponentov. Dokonca, prichádza aj so samotnými riešeniami týchto protiargumentov. V závere uvádza krátke zhrnutie. Príde mi to ako obstojne spracovaný diskusný príspevok, za ktorý by sa nemusel hanbiť nejeden 18-ročný maturant." 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards