Téma .týždňa: Preč z krízy

Týždeň vo svojom článku spomenul predikciu Juraja Karpiša. 06. 05. 2020.

Téma .týždňa: Preč z krízy

keď začiatkom koronakrízy Juraj Karpiš predikoval, že prepad nášho HDP bude pravdepodobne vyšší ako desať percent, označovali ho za pesimistu, ktorý privoláva katastrofické scenáre. Lenže kým v prvom kvartáli sa slovenská ekonomika prepadla „iba“ o štyri percentá, prepad v tom druhom sa takmer strojnásobil. Slovenské HDP strmhlav padá rýchlosťou kométy a jeho prepad je na úrovni 11 percent. Vyplýva to z najnovšej krátkodobej prognózy vývoja slovenskej ekonomiky Kancelárie Rady pre rozpočtovú zodpovednosť (KRRZ). Karpišove predikcie sa naplnili omnoho skôr, ako sme čakali, a dnes ho už nikto neoznačuje za šarlatána.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards