Sú sľuby Sme rodina reálne?

Radovan Ďurana sa pre TA3 vyjadril k plánom Sme rodina. 03. 03. 2020.

Sú sľuby Sme rodina reálne?

Katrin Lengyelová, moderátorka: "Hnutie SME RODINA postavilo svoj program na masívnych investíciách do nájomných bytov, ciest či železníc. Kollárovci rokujú o účasti vo vláde a v rámci toho sa začala aj diskusia o tom, či je vôbec možné tieto predvolebné sľuby splniť. Väčšina politikov a odborníkov je skeptická."

Daniel Horňák: "Odborníci sú však skeptickí. Rakúska diaľničná spoločnosť, ktorá získala výnimku od Eurostatu a ktorou sa Kollárovci inšpirovali, je vraj európsky unikát, ktorý by sme nemali s nami porovnávať."

Radovan Ďurana, analytik INESS (telefonát): "Slovensko s našou tradíciou politického zasahovania do štátnych firiem si takúto výnimku len veľmi ťažko vybojuje."

Celú reportáž si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards