Prečo sme proti (.týždeň)

Dňa 24.3.2013 Richard Ďurana z INESS pre týždenník .týždeň vysvetľoval, prečo si o olympiáde na Slovensku myslí, že je to zlý projekt.

Prečo sme proti (.týždeň)

Poľsko-slovenská olympiáda má aj viacerých kritikov. Ekológ a poslanec Mikuláš Huba a ekonóm Richard Ďurana si, na rozdiel od nás, myslia, že tento projekt je zlý nápad.

.nech vláda spraví zbierku

Soči pripravuje najdrahšiu zimnú olympiádu v histórii. Bude drahšia ako tá letná v Londýne. Rusi si to „môžu dovoliť“, sedia na rope a  plyne. Naša vláda olympijský projekt, ktorý je podľa oxfordských výskumníkov finančne riskantnejší ako akékoľvek vládne megaprojekty, platiť nebude. A nebudú ju platiť ani vrcholoví športovci, ktorých premiér minulý týždeň pri prosbe o podporu olympiády podplatil šatkou (ženy) či kravatou (muži). Prostredníctvom daní ju zaplatia všetci Slováci. A najviac zaplatia tí poctiví podnikatelia či pracujúci, ktorých vláda nevyženie najvyššími daňami v regióne za hranice. Nedávne majstrovstvá sveta v hokeji nás naučili, že 100 miliónová investícia do štadióna vyniesla na príjmoch z turizmu počas majstrovstiev 10 miliónov. Viedenčania aj Švajčiari olympijské ambície svojich politikov zarezali v referende. U nás referendum robiť netreba. Stačí, ak vláda zorganizuje dobrovoľnú zbierku. A tá bude úspešná len vtedy, ak každá rodina pošle 240 eur a zároveň sa každý dôchodca vzdá vianočného dôchodku.

.týždeň, 24.3.2013

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards