Konferencia The Future of Tax Collection in CEE

Richard Ďurana z INESS prednášal dňa 5.3. 2013 na medzinárodnej konferencii The Future of Tax Collection in CEE.

Konferencia The Future of Tax Collection in CEE

Na podujatí, ktoré organizovala Americká obchodná komora a ktoré sa konalo pod záštitou ministra financií Petra Kažimíra, vystúpili okrem iných napríklad premiér Robert Fico, Igor Kottman, prezident Americkej obchodnej komory na Slovensku, Gaetan Nicodeme z Direktoriátu Európskej komisie pre daňové a colné otázky, Peter Pellegrini, štátny tajomník ministerstva financií a mnohí ďalší speakri zo Slovenska a ďalších krajín.

V paneli, ktorý sa venoval podnikateľskému pohľadu na daňový výber a daňové úniky v krajinách strednej a východnej Európy, Richard Ďurana konfrontoval premiérovo tvrdenie, podľa ktorého je vyhýbanie sa plateniu daní problém. Ako povedal, legálne vyhýbanie sa plateniu daní je signál, že dane sú vysoké, vládne výdavky neustále rastú bez adekvátnej protihodnoty a sú charakteristické rozsiahlym plytvaním a administratíva spojená s platením daní je veľmi nákladná.

Detaily a výstupy z konferencie nájdete na tomto linku. Prezentáciu Richarda Ďuranu si môžete stiahnuť tu.

Galéria:

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards