Uzávierka esejistickej súťaže sa blíži

Pripomíname, že ostáva presne týždeň na to, aby nám stredoškoláci zaslali svoje príspevky do esejistickej súťaže Aká je cena štátu a kto ju platí?.

Uzávierka esejistickej súťaže sa blíži

Ak máte prácu rozpísanú, ešte sedem dní ju môžete vylepšovať. Ak ste sa o súťaži práve dozvedeli, máte ešte čas zapojiť sa. Práca by mala byť vašou úvahou o finančnom vzťahu medzi občanom a štátom. Inšpiráciou môžu byť tieto otázky:

  • Koľko prispievajú na chod štátu moji rodičia a akú protihodnotu získavajú?
  • V ktorých oblastiach by mal štát míňať viac a v ktorých by mal ubrať?
  • Kde naše mesto alebo obec plytvá zdrojmi, a naopak kde by malo investovať?
  • Ktoré výdavky štátu alebo mesta majú minimálny prínos a ich zrušenie by nikomu nechýbalo?

Esej by mala mať maximálny rozsah 1500 slov (2-3 strany) a byť zaslaná na email esej[zavinac]iness.sk do stredy 31. októbra vrátane. Prvých troch čakajú hodnotné odmeny v podobe notebooku, tabletu a smartfónu. Bližšie detaily sa dozviete tu.

Esejistickú súťaž podporuje Nadácia Intenda

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards