17:11; Sedem neziskoviek poslalo vláde otvorený list, v ... (Denník N)

 Denník N venoval 24.4.2017 príspevok v sekcií Minúta po minúte otvorenému listu 7 neziskoviek k spôsobu voľby predsedu Úradu pre verejné obstarávanie

17:11; Sedem neziskoviek poslalo vláde otvorený list, v ... (Denník N)

 Sedem neziskoviek poslalo vláde otvorený list, v ktorom jej núkajú svoje odborné kapacity a poznatky, ako postupovať pri voľbe nového predsedu Úradu pre verejné obstarávanie. V júni sa skončí funkčné obdobie terajšej predsedníčke úradu Zite Táborskej.
Nadácia Zastavme korupciu, Slovensko.Digital, Aliancia Fair­play, INEKO, Transparency International Slovensko, INESS a inštitút SGI v otvorenom liste apelujú na otvorenie výberového procesu laickej aj odbornej verejnosti. Pripomínajú tiež, že nového šéfa ÚVO čaká náročná úloha obnoviť autoritu a dôveru úradu.

Denník N, 24.4.2017

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards