Slovensko: Bývalý šéf SNS dodá vlaky pre ZSSK (TV JOJ)

 TV JOJ uverejnila 3.4.2017 reportáž o transparentnosti obstarávania nových vlakových súprav, ku ktorému sa vyjadril Martin Vlachynského

Slovensko: Bývalý šéf SNS dodá vlaky pre ZSSK  (TV JOJ)

Výňatok: 

Rastislav Striško: " Podľa špecialistu na verejné obstarávanie sa takého zhodnotenie úspešnej súťaže dá vnímať ako to, že biznis platený z eurofondov naozaj podliehal prísnej kontrole najkompetentnejších európskych úradov. Napriek tomu je tu ale jedna podstatná kvec."

Martin Vlachynský, analytik spol. INESS(telefonát): "Áno, je to zvýšenie transparentnosti, na druhej strane rozhodne to nie je stopercentná záruka toho, že to prebehlo korektne, pretože vždy sa môže stať, že aj dodatočne sa objavia nejaké problémy."

Rastislav Striško: " Odhadovaná suma tejto štátnej zákazky bola v začiatkoch stanovená na 77 miliónov eur. Definitívna suma uzavretá v zmluve je o 1000 eur nižšia. Rastislav Striško, televízia JOJ."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards