Do dôchodku každý rok neskôr (TV JOJ)
Radon Ďurana komentoval súčasnú situáciu dôchodkového systému na Slovensku pre TV JOJ 26.10.2016

Výňatok:
Ján Mečiar:
"Stále však platí, že ženy si môžu odpočítať počet vychovaných detí a výnimky zostávajú aj pri špecifických zamestnaniach, ako sú napríklad tí, čo pracovali v uránových baniach, baníci vo všeobecnosti, hutníci, letci alebo pracujúci v infekčnom prostredí."
Radovan Ďurana, analytik INESS:
"Aj Slováci sa dožívajú čím ďalej dlhšieho veku a ak chceme, aby ten dôchodkový systém vôbec prežil, tak to tak musí byť. Vek odchodu do dôchodku sa musí posúvať. Treba povedať, že tá metóda, ktorá je na Slovensku, je jedna z najjemnejších. V iných krajinách to bolo omnoho prísnejšie."
Dana Strculová:
"Priemerný dôchodkový vek v rámci krajín Európskej únie je až šesťdesiatpäť rokov. Takže na tom skutočne nie sme až tak zle."
Ján Mečiar:
"Zatiaľ, zatiaľ. Radovan Ďurana si myslí, že budúcnosť môže priniesť ešte bolestivejšie zmeny."
Dana Strculová:
"Okrem zvyšovania dôchodkového veku aj zvyšovanie odvodov alebo postupné spomalenie rastu dôchodkov."
Radovan Ďurana:
"Málokto si uvedomuje skutočnosť, že dnes až dvadsaťpäť percent svojej mzdy dávame na dôchodkový systém. Aj napriek tomu je tam deficit. V budúcnosti keď bude menej pracujúcich, ten deficit bude omnoho vyšší a tie sadzby sa buď budú musieť zvýšiť alebo sa znížia samotné dôchodky, aby to ten dôchodkový systém prežil."
Ján Mečiar:
"Áno, takáto je daň za to, že sa u nás postupne rodí stále menej detí, ktoré by sa o nás na staré kolená poskladali do dôchodkového systému."