Bratislava: Veľké zmeny v školstve (TV JOJ)

 TV JOJ odvysielala 18.10.2016 v Novinách reportáž o novom Národnom programe od Ministerstva školstva s komentárom Róberta Chovanculiaka. 

Bratislava: Veľké zmeny v školstve (TV JOJ)

 Výňatok:

Barbora Jánošová:
"Ide ale o pracovnú verziu, ktorá je stále otvorená. Akými prostriedkami a novelami chce ministerstvo svoje ciele presadiť, bude známe až po verejnej diskusii. Skeptici ale hovoria, že je veľmi otázne, ako záväzný bude tento program aj pre ďalších ministrov počas ďalších volebných období."
Róbert Chovanculiak, analytik INESS:
"Tak je to ako každý politický dokument, hovorím, je záväzný možnože tie prvé 3 roky keď bude súčasný minister pri moci, ak tam vydrží."

Peter Plavčan:
"Pripravíme k dokumentu ako súčasť opatrenia, budeme pripravovať dvojročné plány, v ktorých budú konkrétne úlohy a takisto aj navrhnuté finančné krytie."
Barbora Jánošová:
"Zásadné zmeny sa pripravujú už aj v rámci vysokého školstva. Barbora Jánošová, televízia JOJ."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards