Málo nájomných bytov (Markíza)

 Martin Vlachynský sa 8.10.2016 vyjadril pre TV Markíza na tému štátnej výstavby nájomných bytov.

Málo nájomných bytov (Markíza)

 Výňatok:

Ján Palenčár, prezident Asociácie realitných kancelárií:
"A preto stavať v týchto lokalitách nájomné byty je nezmysel. My potrebujeme podporiť výstavbu nájomných bytov v silných aglomeráciách, kde chcú ľudia pracovať, to znamená Bratislava, Košice, Prešov, Žilina, Nitra.
Pokiaľ však sa tuto nebudú stavať nájomné byty, tak práve skupina obyvateľstva, ktorá na základe opatrenia národnej banky nezíska hypotéku, vlastne nebude mať možnosť bývať."
Martin Vlachynský, analytik INESS:
"Nemyslím si, že je cestou to, aby štát staval byty, pretože štát nikdy, za prvé, vieme, ako prebiehajú štátne zákazky, čiže tá cena týchto domov a bytov by asi bola veľmi otázna. Za druhé, úradníci nikdy nie sú dostatočne flexibilní na to, aby dokázali reagovať na potreby trhu. Pretože teraz možno chýbajú byty v Bratislave, o pár rokov budú možno chýbať v Nitre."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards