Do penzie pôjdeme neskôr (TV JOJ)

Radovan Ďurana sa 20.4.2016 vyjadril pre TV JOJ k plánovanému posúvaniu veku odchodu do dôchodku. 

Do penzie pôjdeme neskôr (TV JOJ)

Výňatok: 

Dana Strculová:
"Lenže od roku 2024 už bude aj v tomto rodová rovnosť, a teda muži a ženy budú odchádzať do dôchodku v rovnakom čase bez ohľadu na to, koľko detí vo svojom živote porodili."
Radovan Ďurana, INESS:
"Bez tohto opatrenia by dôchodkový systém vytváral tak veľké diery, že by z neho nebola Sociálna poisťovňa schopná vyplácať dôchodky."

Adam Zavřel:
"No a to je aj teda jeden z dôvodov, prečo už prví ľudia pôjdu do dôchodku na budúci rok neskôr, nie teda od prvého januára. Ak by ste si to ale chceli overiť a vedieť, kedy aj vy pôjdete do dôchodku, aspoň teda približne, tak na stránke Sociálnej poisťovne nájdete takú kalkulačku, kde zadáte svoj... kedy ste sa teda narodili, či ste mali deti, ak ste teda žena, a to vám už potom presne vypočíta, kedy teda pôjdete do penzie."

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards