Vraj nám bude ešte lepšie(Tv JOJ)

Róbert Chovanculiak sa 15.2.2016 vyjadril pre Tv Joj ku kvalite výberu daní. 

Vraj nám bude ešte lepšie(Tv JOJ)

Výňatok:

Adam Zavřel:
"Na daniach sa ale minulý rok podarilo vyzbierať o takmer pol miliardy eur viac ako sa počítalo a aj v nasledujúcich rokoch budú ročné príjmy oproti očakávaniam o približne štyristo miliónov vyššie. Premiér hovorí o tom, že sa nám darí tak ako nikdy predtým. S tým súhlasia aj analytici, má to však podľa nich veľké ale."

Róbert Chovanculiak, analytik INESS:
"V súčasnosti sa slovenskej ekonomike darí, ale nie je to vďaka opatreniam, ktoré prijímala súčasná vláda, ale je to vďaka externým faktorom."

Adam Zavřel:
"A tie sú napríklad rastúci dopyt v Európe po našich výrobkoch, či vysoké dočerpávanie eurofondov. Premiér ale hovorí, že ekonomika je v takej dobrej kondícii práve preto, že sa vláde podarilo vytvoriť perfektné prostredie. Očakáva sa ďalších stotisíc nových pracovných miest, alebo rozšírenie zoznamu potravín s desaťpercentnou daňou."

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards