Analýza volebných programov: SaS je najlepšia, Smer sa nedal ani hodnotiť (TVNOVINY.SK)

TV Noviny zverejnili 9.2.2016 článok o analýze ekonomickej časti programov jednotlivych strán, ktorý zrealizoval INESS. Samotnú analýzu si možno pozrieť tu.

Analýza volebných programov: SaS je najlepšia, Smer sa nedal ani hodnotiť (TVNOVINY.SK)

Štúdiu vypracoval Inštitút pre ekonomické a sociálne štúdie (INESS).

Slovensko má na to, aby patrilo medzi 20 najkonkurencieschopnejších krajín sveta. Bez politikov to však nepôjde. Tvrdí vo svojej správe Inštitút pre ekonomické a sociálne štúdie (INESS).

Odborníci z tohto inštitútu sa rozhodli zhodnotiť ekonomickú časť volebných programov politických strán. Zamerali sa hlavne na tri oblasti: Dane a odvody, podpora podnikania a zamestnávania a konsolidácia verejných financií.

Najlepšie sa so svojim ekonomických programom umiestnila strana SaS. Za ňou nasleduje SKOK a KDH. Na opačnej strane sa ocitol program vládneho Smeru, ktorý sa analytikom nepodarilo ani zhodnotiť, keďže obsahuje len päť viet.
„Hodnotenie politických programov vyžaduje istú mieru zjednodušenia, nadhľadu a vlastnej predstavy o správnom smerovaní inštitucionálneho nastavenia. Boli by sme radi, ak by čitateľ viac pozornosti venoval textom v jednotlivých oblastiach ako samotným známkam," odkazujú analytici.

TVNOVINY:SK 9.2.2016

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards