Súboj najlepších volebných programov: Vyhrali sulíkovci, Smer zostal na chvoste (aktualne.sk)

Aktuálne.sk zverejnili 9.2.2016 článok o analýze ekonomickej časti programov jednotlivych strán, ktorý zrealizoval INESS. Samotnú analýzu si možno pozrieť tu.

Súboj najlepších volebných programov: Vyhrali sulíkovci, Smer zostal na chvoste (aktualne.sk)

Do volieb zostáva necelý mesiac. Na to, čo ľuďom sľubujú strany vo svojich ekonomických programoch sa pozrel Inštitút pre ekonomické a sociálne štúdie INESS. Najlepší volebný program má SaS, program Smeru sa podľa autorov štúdie ani nedal zmerať. Ekonomický program najsilnejšej strany má podľa INESS päť viet v piatich bodoch Zdroj - INESS "Slovensko má na to, aby patrilo medzi 20 najkonkurencieschopnejších krajín sveta. Bez politikov to však nepôjde.

Preto sme sa pozreli na ekonomickú časť volebných programov politických strán a vyhodnotili ich opatrenia, ktoré by mohli pomôcť (alebo uškodiť)," komentuje INESS výsledky prieskumu, Analytici sa zamerali na tri hlavné oblasti vo volebných programoch strán: Dane a odvody, Popora podnikania a zamestnávania, a Konsolidácia verejných financií.

Najlepšie by sa s nimi popasovala liberálna SaS, pre ktorú je ekonomický program prioritou. V miernom závese za ňou skončili strany SKOK, KDH a Most-Híd.

Naopak "najhoršími hospodármi" sa podľa hodnotenia programov ukazujú strany SMK, SDKÚ-DS a TIP. Osobitnou kategóriou je podľa INESS program vládneho Smeru-SD.

"Priority programu strany SMER - SD pre roky 2016 - 2020", ktoré obsahujú presne päť viet v piatich bodoch. Ešte aj tie sa zjavili až 18.januára. Ak sa im podarilo skutočný program niekde ukryť, radi si ho pozrieme," dodáva INESS.

Aktuálne.sk, 9.2.2016

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards