Najlepší program majú sulíkovci. Smer sa zhodnotiť ani nedal (analýza) (Hospodárske noviny)

Hospodárske noviny zverejnili 9.2.2016 článok o analýze ekonomickej časti programov jednotlivych strán, ktorý zrealizoval INESS. Samotnú analýzu si možno pozrieť tu.

Najlepší program majú sulíkovci. Smer sa zhodnotiť ani nedal (analýza) (Hospodárske noviny)

Niektoré strany, vrátane tej najväčšej, pred voľbami prakticky rezignovali na program. Píše to vo svojej štúdii Inštitút pre ekonomické a sociálne štúdie (INESS).

Ten sa pozrel na to, čo pred marcovým hlasovaní sľubujú vo svojich ekonomických programoch strany s najvyššími ziskami v prieskumoch. "V našej analýze sme sledovali najmä obsah troch podoblastí - dane a odvody, podpora zamestnávania a podnikateľského prostredia a konsolidácia verejných financií," píše v správe INESS.

Víťazom hodnotenia sa stala liberálna SaS, ktorá si na ekonomickom programe zakladá. S miernou stratou sú za ňou strany Juraja Miškova Skok, KDH a Most-Híd.

Medzi tie horšie sa radí hnutie OĽaNO-Nova, ktoré dopláca na roztrieštený program. Najhoršie dopadli SDKÚ-DS a vládny Smer-SD. "SDKÚ-DS zverejnila veľmi stručný dvojstránkový program len pred pár dňami. Strana SMER-SD program nemá vôbec, zverejnila len „Priority programu strany SMER - SD pre roky 2016 - 2020“, ktoré obsahujú presne päť viet v piatich bodoch," zdôvodňuje inštitút. Práve preto má namiesto hodnotenia vo všetkých kategóriách iba otázniky.

Hospodárske noviny, 9.2.2016

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards