Byty pre mladých (Tv JOJ)

Tv JOJ odvysielala 29.1.2016 reportáž o štartovacích nájomných bytoch z tretieho sociálneho balíčka s vyjadrením Radovana Ďuranu.

Byty pre mladých (Tv JOJ)

Výňatok:

Robert Fico, predseda vlády SR (Smer-SD):
"Ak napríklad, uvediem teraz, sa nám rozbieha investícia Land Rover a predpokladáme, že bude záujem ľudí pracovať v tejto spoločnosti, bude rovnako aj záujem týchto ľudí si nájsť nejaké bývanie. Tak toto je napríklad lokalita Nitra a okolie, kde produkt, ktorý teraz predstavíme, by bol vhodný."
Richard Ďurana, analytik INESS (telefonát):
"Je to ďalší spôsob ako finančne podporiť investora, ktorý by si to mal riešiť sám. Zvoz zamestnancov do svojej fabriky, respektíve ich ubytovanie, to by mal byť náklad toho zamestnávateľa. Nemal by to štát dotovať z prostriedkov všetkých ostatných zamestnancov a firiem."

Dana Strculová:
"Analytici upozorňujú aj na fakt, že ak hovoríme o výstavbe bytov v blízkosti automobilky Land Rover, v ktorej by sa podľa vyjadrení vedenia nemali platy kvalifikovaných zamestnancov pohybovať pod hranicu tisíc eur, tak nájsť tam nájomníkov zrejme nebude úplne jednoduché, pretože nesplnia podmienku príjmu pod štyri a polnásobok životného minima."

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards