Strana Smer stihla za svojej vlády rozdávať štyrikrát

Hospodárske noviny uverejnili článok s vyjadrením Radovana Ďuranu k sociálnym balíčkom predchádzajúcej vlády. 14. 07. 2020.

Strana Smer stihla za svojej vlády rozdávať štyrikrát

Mesiac po kauze Váhostav prišla dielňa Smeru s druhým balíčkom, ktorý mal pomôcť najmä mladým rodinám. Reagovať mal na pokračujúci hospodársky rast. Slovenská ekonomika bola podľa expremiéra Fica v tomto čase dobre rozbehnutá. Občanom mali pomôcť riešenia ako zníženie DPH z 20 na 10 percent na vybrané potraviny, zvýšenie minimálnej mzdy a materskej dávky, príspevky na zatepľovanie domov a ekologické zdroje energie. Pre podnikateľov zase pripravili fakturáciu bez DPH medzi dodávateľmi v stavebníctve. Ďalším opatrením bola výstavba základných škôl modulového typu v regiónoch, kde je nedostatok školských kapacít. Ekonomickí analytici však oponovali, že tieto sociálne balíčky nepriniesli nič nové. „Už to bolo naplánované, ale zaradilo sa to do sociálneho balíčka. Vedelo sa o tom, že to bude, nie je to vlastné opatrenie, len prebrané,“ tvrdil analytik inštitútu INESS Radovan Ďurana.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards