Slovensko hľadá cesty ako pomôcť podnikom. Štátna kasa je prázdna a požičať si je drahšie ako bolo predtým

Noviny.sk uverejnili reportáž s vyjadrením Radovana Ďuranu k ekonomickej situácii. 26. 03. 2020.

Slovensko hľadá cesty ako pomôcť podnikom. Štátna kasa je prázdna a požičať si je drahšie ako bolo predtým

S tým, aby bola pomoc adresná, súhlasia aj analytici. Rovnako súhlasia aj s nápadom, že by mohli vo fabrikách začať testovať ľudí po skupinách a až ked všetko ostatné vyčerpáme, tak potom takto.Podľa Národnej banky Slovenska by sa všetko rapídne mohlo zlepšiť už koncom roka a v priebehu toho budúceho. Ďalší analytici sú naopak skeptickí, kedže koronavírus nebol jediným problémom, ktorý sa tu zrazu objavil. "Je to aj kvôli tomu, že pred samotným koronavírusom európska ekonomika stagnovala a to aj napriek ECB, ktorá ju stimulovaná mnohými desiatkami miliárd eur," uviedol analytik INESS Radovan Ďurana.

Celú reportáž si môžete pozrieť tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards