Sean Gabb o Brexite

Dr. Sean Gabb, vice-prezident britského Ludwig von Mises Centre, riaditeľ School of Ancient studies, publikoval počas svojho pôsobenia viac ako 30 kníh a tisíc esejí a článkov. 15. augusta 2017 prednášal na pozvanie INESS v Kafé Scherz, kde sa zišlo okolo 25 poslucháčov.

Sean Gabb o Brexite

V júni 2016 Briti rozhodli v referende o vystúpení z Európskej únie. Obe hlavné politické strany sa verejne zaviazali rešpektovať vôľu ľudu. Odvtedy sa však britská politika a aj rokovania s EÚ uberajú skôr chaotickou cestou.

Prednáška Dr. Seana Gabba sa venovala pozadiu britského rozhodnutia opustiť Európsku úniu. Polemizoval o možných scenároch vývoja britskej politiky, ak by sa referendum konalo v iný termín. Zároveň hovoril o britsko-európskych väzbách a o výzvach, ktorým európski politici čelia vo vyjednávaní budúcich vzťahov. Predostrel svoj pohľad na britskú politiku a vyjadril sa, že v nej chýbajú silné osobnosti, ktorým by ľudia dôverovali. Po prednáške sa otvoril priestor pre diskusiu, v ktorej sa kládli otázky ohľadne migračnej krízy či nemeckých parlamentných volieb a budúcnosti Európskej únie.

Záznam z prednášky je dostupný tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards