Rekreačné poukazy sa rušiť nebudú, inak sa o nich takmer nič konkrétne nevie

Trend uverejnil článok s vyjadrením Martina Vlachynského k rekreačným poukazom. 10. 06. 2020.

Rekreačné poukazy sa rušiť nebudú, inak sa o nich takmer nič konkrétne nevie

Poukazy treba zrušiť

Najväčšími kritikmi rekreačných poukazov sú ekonómovia, ktorí okrem finančnej záťaže zamestnávateľov poukazujú najmä na zbytočnú byrokraciu.

„Rekreačné poukazy zvyšujú mzdové náklady a nútia zamestnancov minúť časť odmeny za prácu presne stanoveným spôsobom. Sú pripomenutím vojnovej prídelovej ekonomiky a v modernom trhovom hospodárstve nemajú čo hľadať,“ myslí si ekonóm Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz INESS Martin Vlachynský. Zároveň tvrdí, že netreba hľadať žiadnu zložitú schému, ideálnym riešením je podľa neho rekreačné poukazy kompletne zrušiť.

„Som dosť starý na to, aby som si pamätal Slovensko pred rekreačnými poukazmi. A pamätám si ho ako krajinu, v ktorej Slováci chodili na domáce dovolenky, dokonca domáci cestovný ruch utešene rástol,“ hovorí.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards