Reforma školstva (Rádio Lumen)

Róbert Chovanculiak komentoval možnú reformu školstva pre Rádio Lumen. 1.2.2018

Reforma školstva (Rádio Lumen)

Lucia Pálešová, moderátorka: "Problém školstva nie je len na Slovensku, ale pretrváva v každej krajine. Podľa Róberta Chovanculiaka z Inštitútuekonomických a spoločenských analýz existujú dva spôsoby reformovania školstva. Jedným je centralizovaný, ktorí platí aj na Slovensku, druhý je decentralizovaný, ktorý by nášmu školstvu pomohol viac."

Róbert Chovanculiak, Inštitút ekonomických a spoločenských analýz: "To, čo sa učia deti na školách sa v zásade rozhoduje na ministerstve a na jeho úradoch a my navrhujeme, aby tá tvorba toho toho vzdelávania, toho obsahu a formy sa generovala skôr na tých jednotlivých úrovniach lokálnych, či už ide o riaditeľov, či už ide o žiakov alebo zriaďovateľov, ktorí by mali právomoc povedať, čo a ako chcú učiť deti a tým lepšie reflektovať to ako sa mení súčasná doba."

Lucia Pálešová: "Riešením je podľa neho prísť s reformou, ktorá umožní neustálu adaptáciu vzdelávania na meniace sa prostredie."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards