Predvolební šamani

Denník Hospodárske noviny uverejnil komentár analytika Martina Vlachynského k ekonomickej realite predvolebných sľubov. 

Predvolební šamani

Martin Vlachynský, INESS: 

"Tiež máte pocit, že komunikácia sa nám akosi zrýchľuje a zjednodušuje? Statusy, clickbaitové nadpisy, kratučké tiktokové videá, nápisy na instagramových fotkách. Ak informáciu neskondenzujete do troch slov, ani sa neunúvajte niečo hovoriť. Dobre, možno to zo mňa píše už môj vek a nostalgia a bolo to tak vždy, len analógovými prostriedkami. No to, čo vidím aj bez nostalgie, je úpadok volebných programov. Napríklad program Smeru mal v roku 2012 takmer 16-tisíc slov. Teraz nemá ani dva a pol tisíca slov. Program OĽaNO mal vyše sedemtisíc slov, aktuálne 50 dní pred voľbami nevidím žiaden. Program SNS mal viac ako tri a pol tisíca slov, aktuálne nie je stále žiaden. U nováčikov z Hlasu sa mi program takisto nepodarilo objaviť. Neplatí to, samozrejme, plošne, niektoré strany si dali na programe záležať. Ale je to úplne jedno, program im voľby nevyhrá."

Celý komentár zo dňa 14.8.2023 si môžete prečítať tu. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards