Prednáška pre predstaviteľov ambasád

Po dlhšej prestávke spôsobenej pandémiou covidu sa konečne podarilo obnoviť tradíciu prednášok pre predstaviteľov ambasád na Slovensku, čo je vítaným krokom k otvorenejšej a informovanejšej medzinárodnej diskusii. Iniciatíva, ktorá poskytuje priestor na diskusiu o dôležitých témach znova ožila, tentokrát v priestoroch rezidencie britskej ambasády v Bratislave.

Prednáška pre predstaviteľov ambasád

Prednáška, ktorá sa uskutočnila v stredu, 21. 2. 2024, bola nazvaná "Macro Tea" a bola, neprekvapujúco, zameraná na analýzu makroekonomického výhľadu slovenskej ekonomiky. 

Za INESS prednášali Radovana Ďurana a Martin Vlachynský. Diskusia bola zameraná na kľúčové oblasti vrátane chýbajúcej konsolidácie verejných financií, problémov v zdravotníctve či plneniu dekarbonizačných cieľov.

Podujatia sa zúčastnili predstavitelia 28 ambasád, čo dokazuje záujem zahraničných diplomatických zástupcov o nezávislý pohľad analytikov INESS na aktuálne udalosti a vývoj na Slovensku.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards