Pozvánka na Ekonomické reči: Sľuby sa sľubujú

Sľubovať modré z neba patrí k politike. Nie všetky dobre znejúce sľuby však aj skutočne prinesú želané výsledky.

Pozvánka na Ekonomické reči: Sľuby sa sľubujú

Čo by sa však stalo, ak by sa podarilo všetky populistické sľuby presadiť? Ako rozlíšiť sľuby o šetrení verejných peňazí od kozmetických úprav?

20. septembra 2017 o 19:00 hod. ťa pozývame na piate pokračovanie Ekonomických rečí.

V Zámockom pivovare podebatujeme spolu s Robertom Chovanculiakom z INESS o tom, aké hrozby prinášajú na prvý pohľad atraktívne nápady, ako vzniká populizmus a ako odhaliť tie skutočné riešenia pre lepšie zajtrajšky.

 

•             Sú zahraniční investori problém alebo riešenie?

•             Ako vzniká populizmus?

•             Pomôže nám zníženie počtu poslancov k vyrovnanému rozpočtu?

 

Zober kamošov a príďte si posedieť na jedno či dve orosené do Zámockého pivovaru. Spolu podebatíme o tom, ako priniesť viac svetla do predvolebných sľubov.

Vstup je voľný. FB udalosť nájdete tu. 

Ekonomické reči sú pravidelné podujatia pre fanúšikov ekonomických debát. Každé stretnutie - nová téma, nový hosť a diskusia v neformálnej atmosfére.

V prípade otázok neváhajte a napíšte Monike na adresu monika.olejarova@iness.sk

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards