Pozvánka na Ekonomické reči #2

Médiami sa šíria správy o konfliktoch medzi vodičmi Uberu a klasickými taxikármi. Čo stojí za týmito nezhodami a aké sú možné riešenia?

Pozvánka na Ekonomické reči #2

29. marca o 19:00 hod. ťa pozývame na druhé Ekonomické reči v Zámockom pivovare, tentokrát na tému: Koniec regulácií? Príbeh Uber, Airbnb, a ďalších.

S Róbertom Chovanculiakom z INESS sa porozprávame o tom, v čom spočívajú výhody zdieľanej ekonomiky, a prečo existuje snaha tieto služby zakázať.

Zdieľaná ekonomika otriasla mnohými odvetviami a ich regulačnými rámcami. Uber, Airbnb, Taxify a iné služby si rýchlo získali priazeň spotrebiteľov. Zároveň však došlo k napätiu medzi zdieľanými a štandardnými prepravnými, a hotelovými službami. Dokáže Uber nahradiť klasické taxislužby? Čo sa stane keď sa stretne regulácia z 19. storočia s inováciou 21.storočia?

Príďte na jedno do Zámockého pivovaru a podebatujte s nami o tom, či je lepšie kupovať, zdieľať, alebo regulovať.

Vstup je voľný. FB udalosť nájdete tu.

Ekonomické reči sú pravidelné podujatia pre fanúšikov ekonomických debát. Každé stretnutie - nová téma, nový hosť a diskusia v neformálnej atmosfére.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards