Pozemkové úpravy: šanca na skutočnú reformu

Rozdrobené pozemky, neprístupné polia, podvody s agrodotáciami, či problémy s povodňami a suchom – taká je realita slovenskej pôdy. Extrémna rozdrobenosť znemožňuje efektívne využívanie pôdy, chaos v užívateľských a vlastníckych vzťahoch komplikuje prácu samosprávam, farmárom a tiež štátnym úradom.

Pozemkové úpravy: šanca na skutočnú reformu

Poriadok do pozemkového vlastníctva prinášajú pozemkové úpravy. V našej publikácii Pozemkové úpravy: šanca na skutočnú reformu sme sa pozreli na možné benefity upraveného pozemkového vlastníctva. Pozemkové úpravy môžu priniesť zhodnotenie pôdy a mnohé nepriame benefity, ktoré budú šetriť náklady obciam, poľnohospodárom a aj bežným ľuďom. Treba však počítať aj s prechodnými dopadmi na poľnohospodárstvo, pretože pozemkové úpravy môžu viesť k výrazným zmenám v užívateľských a nájomných vzťahoch.

Viac sa dočítate už v samotnej publikácii, ktorú si môžete stiahnuť zdarma tu. Tlačovú správu s jej zhrnutím nájdete tu. 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards