Nie sme dokonalí, ale s hypotékami pomáhať vieme

Denník SME uverejnil komentár analytika Martina Vlachynského k zvýšeným hypotekárnym úrokom a realite predvolebných sľubov. 

Martin Vlachynský, INESS: 

"Nemenovaná strana azda prepáči parafrázu jej sloganu, ale naozaj ním trafili predvolebného ducha. S blížiacim sa dňom volieb sú všetci hotoví pomáhať ako skaut, keď zazrie starenku pri priechode. Najskôr som podľa frekvencie tematických bilbordov predpokladal, že hlavnou pomáhacou témou kampane budú ceny potravín. No túto tému prevalcovala téma hypoték. Keď o nenažraných bankách vykrikoval Smer či Hlas, bral som to ako súčasť folklóru. No keď v jeden deň predstavili svoje pomáhacie zámery progresívci aj Saska, zomrel vo mne jeden malý ekonóm. Keď minulé leto vystrelili ceny plynu na 15-násobok dlhodobého priemeru, dala sa panika politikov pochopiť. V prípade hypoték ju chápem menej."

Celý komentár zo dňa 16.8.2023 si môžete prečítať tu. 
 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards