Nedeľné zatváranie obchodov

Martin Vlachynský sa pre Rádio Expres vyjadril k zákazu nedeľného predaja. 20. 05. 2020.

Nedeľné zatváranie obchodov

Tomáš Škarba, redaktor: "Analytik INESS Martin Vlachynský povedal, že po tom, čo zažil maloobchod tvrdú ranu počas pandémie, trvalé obmedzenie predaja v nedeľu mu ešte viac priťaží. Argumenty poslancov a ministrov mu nesedia. Ak naozaj chcú, aby sme všetci trávili nedele so svojimi rodinami, mali by prácu v nedeľu zakázať úplne."

Martin Vlachynský, analytik INESS: "Prečo svoju pozornosť zamerali len na maloobchod, kde sa to týka viac-menej 2 percent zamestnancov, a pre mňa je to trošku taký pokrytecký postoj, že zameriavame sa len tie obchody, ako keby tie ekonomické škody, ktoré to spôsobí obchodníkom, ale aj spotrebiteľom, ako keby v tomto prípade boli zanedbateľné a nemuseli sme na ne pozerať."

Celú reportáž si môžete vypočuť tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards