Na štát budeme tento rok pracovať rekordne dlho

Finweb uverejnil článok s vyjadrením Radovana Ďuranu k štátnym výdavkom. 03. 06. 2020.

Na štát budeme tento rok pracovať rekordne dlho

Výdavky treba stále sledovať

V Česku boli autori výpočtu vzhľadom na pandémiu k vláde zhovievaví. „V každom inom roku by sme bojovali za to, aby sa Deň daňovej slobody posunul bližšie k začiatku roku,“ povedal riaditeľ Liberálneho inštitútu Martin Pánek. „Pandémiu koronavírusu však nemôžeme dávať vláde za vinu. Tento rok by sme vládu nekritizovali, ani keby to bolo na konci júla.“ Podľa analytika INESS Radovana Ďuranu je však aj počas krízy žiaduce pozerať sa ministrom na prsty. „Vo verejných výdavkoch nájdeme veľa takých, ktoré nie sú urgentné,“ povedal a ako príklad uviedol vlaky zadarmo. Šetriť sa podľa neho dá aj v spotrebe verejnej správy.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards