Mikloš, Kažimír, Molnárová, Ódor, Vašáková, Beblavý hovoria, čo sa vláde podarilo a čo pokazila

Martin Vlachnyský sa pre Denník E vyjadril ku krokom vlády. 20. 06. 2020.

Mikloš, Kažimír, Molnárová, Ódor, Vašáková, Beblavý hovoria, čo sa vláde podarilo a čo pokazila

Martin Vlachynský, INESS:

Štáty sa neuveriteľným tempom zadlžujú, z večera do rána vznikajú nové sociálne schémy nie pre ľudí, ale pre celé odvetvia, zvažuje sa vstup štátu do súkromných spoločností, tlačenie peňazí prekonalo aj tie najtemnejšie momenty krízy 2008, Európska únia chystá zavedenie celej sady nových daní... Najbizarnejšie ale je, že politici (ale aj mnohí ekonómovia a analytici!) postupne uverili tomu, že nás nečaká tvrdá kríza, ale nová doba neuveriteľného blahobytu. Zrazu rozprávame o miliardách pre nemocnice, nových diaľniciach, kanalizácii vo všetkých dedinách, tisíckach nájomných bytov, už len čakám na návrat širokorozchodnej železnice.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards