Kotlebovcov treba vtiahnuť do verejnej diskusie, tvrdí Sulík (Topky.sk)

Topky.sk zverejnili 2.7.2017 vyjadrenia Richarda Sulíka o ekonomickej stránke programu strany ĽSNS na základe analýzy, ktorú realizoval INESS

Kotlebovcov treba vtiahnuť do verejnej diskusie, tvrdí Sulík  (Topky.sk)

RATISLAVA - Predstaviteľov strany Mariana Kotlebu Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) je potrebné vtiahnuť do verejnej diskusie. Myslí si to predseda opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík, ktorý to uviedol v rozhovore.

"Aby boli nútení vysvetliť časť svojho programu," povedal Sulík s tým, že podľa výpočtov Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz(INESS) ich ekonomický program by krajine spôsobil sedem a pol percentný deficit. " Dopadli by sme ako Grécko. To treba ľuďom hovoriť. Chápeme, že volia Kotlebu, lebo sú sklamaní a dúfajú, že on spraví poriadok. Ale naleteli mu, ak by mal vládnuť, ekonomika pôjde dole potokom," dodal Sulík.

Líder liberálov dodal, že ĽSNS je jednou z dvoch strán, s ktorými by SaS v možnej budúcej vláde určite nespolupracovala. "Vylúčili sme Smer-SD z ideologických dôvodov a pre vysokú mieru korupcie. A ĽSNS pre jej fašistické znaky a prejavy, pre ich program a preto, že sú za vystúpenie z NATO a EÚ. To pre nás neprichádza do úvahy," vysvetlil. Ostatné politické subjekty predseda SaS nevylúčil. " To uvidíme až po voľbách. Toto budete odo mňa počuť až do volieb," uzavrel.

SITA
Topky.sk, 2.7.2017

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards