INESS v Bruseli

INESS je súčasťou európskej siete ekonomických think tankov Epicenter network. V rámci tejto spolupráce bola predstavená nová publikácia „Market Force - Revitalising the Single Market for the next 30 years“, ktorá sa venuje významu Jednotného trhu EU v strednej a východnej Európe, prekážkam jeho rozvoju a návrhom na zlepšenie.

INESS v Bruseli

Štúdiu nájdete tu: https://www.epicenternetwork.eu/publications/market-force/

Hlavnými autormi tejto publikácie sú Matej Bárta a Radovan Ďurana. „Sestru“ tejto publikácie, ktorá sa viac venuje Slovensku, čoskoro zverejníme. 

Anglická publikácia bola verejnosti predstavená v Bruseli 22. 4. 2024, na pôde Friedrich Naumann Foundation, len pár sto metrov od sídla Európskej komisie. Závery publikácie komentoval Radovan Ďurana, ako aj Radu Nechita, rumunský profesor a spoluautor štúdie. Do diskusie sa zapojila aj Felicia Stoicka, šéfka oddelenia stratégie jednotného trhu v Európskej komisii. 

Slovenská publikácia bude oficiálne predstavená už budúci utorok 30. 4. 2024 v Pálffyho paláci na konferencii Jednotný trh EU – Ako ďalej, na ktorú vás srdečne pozývame.

Zaregistrovať sa môžete tu:

https://www.eventbrite.com/e/konferencia-free-market-road-show-europsky-jednotny-trh-ako-dalej-tickets-884229874357

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards