INESS opäť súčasťou Politickej akadémie

Politická akadémia je expertný nadstranícky vzdelávací program pre tých, ktorí chcú politiku robiť zodpovedne, korektne, a s prehľadom. Cieľom programu je pomôcť v politike presadzovať kompetentnosť, kritické myslenie, a vybaviť absolventov nástrojmi a zručnosťami na správu vecí verejných bez ohľadu na ideológiu - program nepreferuje konkrétne politické strany, ale snaží sa poskytnúť komplexný pohľad na politické spektrum.

INESS opäť súčasťou Politickej akadémie

 

Aký je line-up?

Na akadémii sa so svojimi vedomosťami a skúsenosťami podelí množstvo špičkových lektorov, vrátane niekoľkých premiérov, ministrov, top zástupcov verejnej správy, veľvyslancov, právnikov, ekonómov a ďalších expertov. Počas uplynulých rokov sme privítali veľké mená ako Iveta Radičová, Marek Maďarič, Ivan Mikloš, či Mirek Topolánek, Andy Garth, ale aj Matúš Vallo, Zuzana Wienk, Ľudovít Ódor, Milan Nič, Braňo Závodský, Seesame, Restartup, a mnohí ďalší.

INESS sa už po niekoľký raz zúčastní akadémie formou prednášok od Juraja Karpiša či Radovana Ďuranu.

Všetky semináre sa uskutočnia v priestoroch trenčianskeho hotela Elizabeth****, kde sa počas 7 predĺžených víkendov účastníci stretnú s viac než 30 lektormi.

 

Kto už akadémiu absolvoval?

Medzi absolventmi sú poslanci mestských a obecných zastupiteľstiev, starostovia i starostky, primátori aj primátorky, poslanci i poslankyne vo VÚC, viacero zástupcov neziskových organizácií, vzdelávacích organizácií, niekoľkých lekárov, právnikov, či podnikateľov.  Niekoľko účastníkov sa už počas alebo krátko po skončení akadémie rozhodlo kandidovať do rôznych funkcií v politike a vo verejnej správe na Slovensku aj na medzinárodnej úrovni.

 

Registrovať sa môžete aj vy! 

Prihlasovanie je otvorené do 30. júna 2019 a prvý seminár začína koncom októbra 2019. Účastnícky poplatok je 970€. V cene tohto poplatku je ubytovanie, strava, všetky prednášky a diskusie, aj študijné materiály počas konania celého ročníka. Program organizuje Inštitút politicko-ekonomického vzdelávania (IPEV) - nezávislé a apolitické občianske združenie. Viac informácií nájdete na www.politickaakademia.sk.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards