Ekonomiku trafil koronavírus naplno

SME uverejnilo článok s vyjadrením Radovana Ďuranu k miere regulácii. 13. 06. 2020.

Ekonomiku trafil koronavírus naplno

Analytik INESS Radovan Ďurana upozorňuje, že problémom je aj miera regulácií, najmä na trhu práce, ktoré zvyšujú náklady a predlžujú obdobie reštrukturalizácie. Ďalším problémom je neschopnosť Slovenska prijímať väčšie systémové reformy podnikateľského prostredia. Ekonomika sa posledné roky buduje prostredníctvom nákladných investičných stimulov a sčasti cez eurofondy. Kapitálová zásoba na Slovensku je pomerne malá, slovenským investorom na stole neležia miliardy.

„Môžeme byť preto vďační za každú investíciu, ktorá zo zahraničia príde, a nemôžeme si veľmi vyberať. Netreba zabúdať, že v automobilovom priemysle pracuje v Nemecku takmer milión ľudí, mnohonásobne viac ako na Slovensku,“ tvrdí Ďurana.

Veľká časť slovenských priemyselných producentov je súčasťou tohto reťazca. Označenie montážna dielňa tak podľa Ďuranu nie je celkom namieste. S investormi podľa neho prichádza na Slovensko aj vyspelá pracovná kultúra, manažérske zručnosti a systémy riadenia.

Celý článok vyšiel v tlači.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards