Ekonomiku reštartujú investície

Martin Vlachynský sa pre Hospodárske noviny vyjadril k ekonomickej situácii. 02. 06. 2020.

Ekonomiku reštartujú investície

Priama pomoc nie je dobrým riešením podľa analytika INESS Martina Vlachynského ani z trhových dôvodov, keďže vždy ide o to, že sa pomôže niekomu na úkor iného. „Priama finančná pomoc môže mať dokonca opačný efekt – podporí tie odvetvia, ktoré sa potrebujú reštrukturalizovať a oddiali tak ich ozdravné procesy, a zároveň zaťaží tie, ktorým sa darí,“ vysvetlil.

----

Martin Vlachynský, analytik INESS:

Slovensko má ako malá otvorená ekonomika limitované možnosti, ale nie je bezmocné. Dôležité je nenechať sa strhnúť vlnou bezhlavého „zachraňovania“, ale sústrediť sa na dôležité oblasti s dlhodobým efektom: zdravé verejné financie, flexibilný trh práce, vládu zákona, efektívnu verejnú správu, reformu školstva a ďalších oblastí. Toto platí v časoch boomu aj krízy.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards