Ekonomické reči – Sľuby sa sľubujú

Prečo majú politici tendenciu sľubovať nemožné? Je lepšie, ak svoje predvolebné sľuby splnia, alebo nie? Sme ako voliči racionálni?

Ekonomické reči – Sľuby sa sľubujú

Tieto témy sa stali predmetom Ekonomických rečí č.5 v Zámockom pivovare. Róbert Chovanculiak otvoril podujatie prezentáciou niekoľkých príkladov populistických sľubov naprieč politickým spektrom. Poukázal na ekonomickú nezmyselnosť niektorých opatrení a na fakt, že napriek tomu majú tieto návrhy silnú podporu u voličov. Neskôr uviedol niekoľko možných dôvodov, ktoré sa snažili daný jav vyložiť. Vysvetlil rozdiel v správaní občana v úlohe spotrebiteľa a ako voliča. Po prezentácii pokračovala diskusia s publikom, kedy poslucháči uviedli svoje názory na problematiku populizmu či iracionality voličov. Diskusia bola veľmi živá a pokračovala v menších kruhoch aj po oficiálnom ukončení podujatia.

Pridajte sa do našej skupiny a nezmeškajte informácie o ďalších podujatiach, či tipy na zaujímavé články a podcasty.

Fotogaléria z podujatia:

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards