Ekonkvíz

Myslíte si, že v ekonómii ste ako doma? Vyskúšajte sa! Ekonkvíz vám položí 20 otázok a preverí vaše ekonomické vedomosti. Máte 30 minút na zodpovedanie 20 otázok.

Ekonkvíz

Za každú správnu odpoveď získate bod, pri nesprávnej odpovedi sa v záverečnom zúčtovaní dozviete vysvetlenie správnej odpovede.

Podarí sa vám splniť test na 70% alebo patríte medzi najlepších s 90% úspešnosťou? Dajte vedieť ostatným zazdieľaním výsledku na Facebooku.

Kvíz nájdete na adrese: https://kviz.ekonportal.sk/

Na vyplnenie kvízu stačí vyplniť jednoduchú registráciu.

Online portál Ekonkvíz vznikol v spolupráci s litovským inštitútom LFMI za podpory programu Erasmus+ a pridal sa tak k ostatným vzdelávacím projektom, ako je Ekonomická olympiáda, učebnice Ekonómia v 31 hodinách či Cena štátu, za účelom pomáhať školákom, učiteľom a všetkým, ktorí si chcú otestovať svoje vedomosti z ekonómie a vďaka vysvetleniam k nesprávnym odpovediam sa tiež niečo naučiť.

 

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards