Danko sníva o olympiáde v Tatrách (JOJ)

Radovan Ďurana komentuje úvahy o olympiáde na Slovensku pre TV JOJ. 20.2.2018 

Danko sníva o olympiáde v Tatrách (JOJ)

Ľuboš Sarnovský, moderátor: "Predseda Národnej rady Andrej Danko chce snívať ako naši severní susedia. Obdiv v tomto smere prejavil na stretnutí s predsedom poľského Sejmu. Okrem toho chce spolu s Poliakmi obnoviť sen o organizovaní olympijských hier vo Vysokých Tatrách."

Mirka Štrbáková-Urbanovičová, redaktorka: "S predsedom Sejmu Poľskej republiky sa postupne stretli všetci traja ústavní činitelia, teda aj premiér Robert Fico a tiež prezident Andrej Kiska. Pred kamery sa postavil jedine Andrej Danko. Na otázky ale odmietol odpovedať pre nedostatok času."

Andrej Danko, predseda NR SR: "Ja v prvom rade by som si dovolil poprosiť o kľud, pretože sa mi zle komunikuje."

Mirka Štrbáková-Urbanovičová: "Predseda parlamentu ale počas prijatia poľského partnera uvoľnil uzdu svojim snom."

Andrej Danko: "V čase olympijských hier si myslím, že by sme sa mohli s Poliakmi znova naučiť snívať, aby vo Vysokých Tatrách raz boli olympijské hry."

Mirka Štrbáková Urbanovičová: " Jeho kolega sa nad tým len pousmial. K tejto téme už ale nereagoval."

Marek Kuchciński, predseda poľského Sejmu (preklad z poľštiny): " Práve toto oživenie parlamentnej spolupráce prispieva aj zintenzívneniu spolupráce medzi našimi krajinami."

Mirka Štrbáková Urbanovičová: " Danko ale uviedol, že urobí všetko pre to, aby sa takýto cieľ podaril. Okrem toho prezradil aj detaily tejto snahy."

Andrej Danko: "Preto som veľmi pozitívne prijal iniciatívu pána maršálka, ktorý sa sám osobne podujal k tomu, aby všetky legislatívne problémy na poľskej strane v budúcnosti boli odstránené."

Mirka Štrbáková Urbanovičová: " Toto ale nie je jediná iniciatíva zorganizovať zimné olympijské hry v Tatrách. Takýchto pokusov bolo v minulosti už viacero a zatiaľ stále bez úspechu. Slovensko už kandidovalo trikrát. A takéto nadšenie prejavili politici ešte v roku 2013 po tom, čo odklepli poslednú neúspešnú spoločnú kandidatúru s Poliakmi."

Dušan Čaplovič, exminister školstva: "Toto rozhodnutie je správne."

Béla Bugár, predseda Most-Híd: "Je to veľká príležitosť zviditeľniť sa."

Robert Kaliňák, minister vnútra SR: "Tak ja by som sa z toho určite veľmi tešil."

Ľudovít Kaník, exminister práce: "Jedna z mála vecí, ktorú môžeme označiť za nádejnú."

Ľubomír Jahnátek, exminister pôdohospodárstva: "Ja by som bol rád, keď je Slovensko bolo sídlom olympiád."

Igor Matovič, poslanec NR SR za OĽaNO: "Slovensku by určite imidžovo olympiáda pomohla."

Mirka Štrbáková Urbanovičová: " Ekonómovia už ale vtedy bili na poplach s tým, že ide o ekonomickú samovraždu. Odhadovaný rozpočet na olympiádu u nás bol totiž 2 miliardy eur."

Radovan Ďurana, ekonomický analytik: "Organizácia olympijských hier je veľmi drahé krátkodobé posilnenie národnej hrdosti, ktoré si môžu dovoliť buď veľmi bohaté alebo veľmi nezodpovedné krajiny."

Andrej Danko: "Nebojím sa nahlas povedať, že Poliaci so Slovákmi by olympijské hry určite zvládli."

Mirka Štrbáková Urbanovičová: "Mirka Štrbáková-Urbanovičová, televízia JOJ."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards