Ďalšie návrhy na vyššie dane

Televízia TA3 odvysielala dňa 7.8.2023 komentár analytika Radovana Ďuranu k návrhom na ozdravenie verejných financií. 

Ďalšie návrhy na vyššie dane

Ako uviedol, vláda by sa mala viac venovať výdavkovými škrtom.

Radovan Ďurana, INESS:

"Úradnícka vláda by mala pripraviť vyrovnaný rozpočet tak, aby celý parlament a všetci občania videli, v akom stave sú naše verejné financie, do akej miery žijeme na dlh a myslím si, že je správne, že pripravujú tieto návrhy zmeny daní, lebo to je koniec koncov jediná vec, ktorú robiť môžu, keďže nemajú podporu v parlamente, tak oni sa nemôžu, oni si nemôžu dovoliť navrhnúť tie zmeny priamo v parlamente. Oni hlavne v predvolebnom období by žiadny poslanec, ktorý kandiduje za také niečo nehlasoval, nedávalo by to zmysel a ani by sa to už asi nestihlo, pretože ostáva príliš krátka doba. Pokiaľ sa rozpracujú tie návrhy, tak potom tie ďalšie vlády, ktoré budú chcieť ísť cestou zvyšovania zaťaženia daňových poplatníkov, to budú mať jednoduchšie."

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards