Chceli ich zrušiť, nakoniec im prídu vhod. Príspevky na rekreáciu štát prekope

Martin Vlachynský sa pre Trend vyjadril k rekreačným poukazom. 23. 06. 2020.

Chceli ich zrušiť, nakoniec im prídu vhod. Príspevky na rekreáciu štát prekope

O tom, ktorý sektor a v akej výške dotovať, sa vedú rôzne polemiky. Štát by mal podľa Martina Vlachynského, analytika Inštitútu ekonomických a sociálnych analýz, vytvárať kvalitné podnikateľské prostredie, nie systematicky dotovať vybraný segment. Preto akékoľvek dlhodobé transferové opatrenie voči jednému sektoru považuje za škodlivé, či už je platené z miezd, alebo rozpočtu.

„Ako keby sme už zabudli, že rekreačné poukazy nevznikli na základe nejakej diskusie, ale ako populistický nástroj na zvýšenie popularity predsedu SNS Andreja Danka. Preto sme ich od začiatku kritizovali,“ skonštatoval pre TREND analytik.

Aj to je podľa neho príklad toho, ako sa populistické opatrenia veľmi rýchlo udomácnia a stanú sa niečím, čo sa každý politik potom bojí zrušiť bez náhrady. „Návrh na prenos nákladov na rekreačné poukazy zo mzdových nákladov na štátny rozpočet však považujem aspoň za zlepšenie súčasného stavu,“ dodal M. Vlachynský.

Celý článok si môžete prečítať tu.

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards