Ekonómia Slobody
Martin Štefunko

Ekonómia Slobody

Novinka
Top produkt

Tento titul je dostupný len ako ebook. 

Je možné, že základné premisy hlavného prúdu ekonomickej teórie sú založené na omyle? Detailnejší pohľad dosvedčuje, že v mnohých prípadoch je to tak. Čo to však znamená pre svet, ktorý z týchto mylných téz vychádza po celé generácie? Nič neosvetlí podstatu týchto omylov a mnohých „zaručených“ mýtov lepšie ako priezračné argumenty predstaviteľov legendárnej rakúskej školy ekonomického myslenia. Jej vznik sa datuje do roku 1871, kedy sa začala éra modernej ekonomickej teórie.

Tento sprievodca fascinujúcim myšlienkovým svetom najväčších ekonomických mysliteľov ukazuje, že rakúska škola má pevné korene v dávnej minulosti a je nesmierne užitočná v súčasnosti. Čo je spravodlivá cena? V čom spočíva skutočné jadro neúspechu cesty socializmu? Prečo štátne zásahy vždy znižujú blahobyt? Ako treba bojovať proti monopolom? Ako fungujú hospodárske cykly? Aká je úloha centrálnych bánk? Táto kniha dáva na tieto otázky prekvapivé odpovede. 

 

7.90 €
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards