Ako hodnotí analytik návrh štátneho rozpočtu? Pozrite si video

Ako hodnotí analytik návrh štátneho rozpočtu? Pozrite si video

RATISLAVA – Dnes zverejnil rezort financií Petra Kažimíra návrh rozpočtu pre rok 2018. Celkovo sa ráta s nákladmi na ministerstvá a štátne úrady vo výške takmer 16 miliárd eur.

Najviac si pohoršilo ministerstvo dopravy, práve naopak, väčšiemu objemu peňazí sa poteší rezort školstva, zdravotníctva či obrany. Štát prijal viac ako miliardu eur na daniach, čo by sa malo odzrkadliť aj v poskytovaných službách. Ekonomike na Slovensku sa konečne začalo dariť, čo by mohlo viesť aj k prípadnému šetreniu financií na horšie časy. Ako hodnotí navrhovaný štátny rozpočet, sme sa opýtali ekonomického analytika z INESS. Viac sa dozviete vo videu TU.

netky.sk 4.10.2017

INESS je nezávislé, neštátne a nepolitické občianske združenie. Všetky naše aktivity sú financované z grantov, 2% daňovej asignácie, vlastnej činnosti a darov fyzických a právnických osôb. Naše fungovanie, rozsah a kvalita výstupov, teda vo veľkej miere závisí aj od Vašej štedrosti.
Naše
ocenenia
Zlatý klinec Nadácia Orange Templeton Freedom Award Dorian & Antony Fisher Venture Grants Golden Umbrella Think Tanks Awards